Bradbury Building został wybudowany w Los Angeles w 1893 roku na zlecenie potentata kopalnianego, Lewisa L. Bradbury. Pomysłodawca od początku miał zamiar stworzyć unikalny budynek, a ostatecznym kształtem projektu zajął się architekt Mark Wyman. Budynek jest przykładem architektury neorenesanu, a jego fasada nie wyróżnia się wśród architektury typowej dla Wschodniego Wybrzeża USA. Bez wątpienia zasłużył sobie na nominację do architektonicznego Oscara. Budynek pojawił się w licznych teledyskach, powieściach oraz filmach, a popularność zdobył dzięki filmom noir w latach 50. ubiegłego wieku: D.O.A. (1950) oraz M (1951). Podobnie jak Ennis House, Bradbury Buidling jest najbardziej znany z roli w Łowcy androidów z Harrisonem Fordem w roli główne.
Niepowtarzalny charakter budynku kryje się w jego wnętrzu, którego centralnym elementem jest jasny i przestrzenny dziedziniec. Ceglane wnętrze Bradbury Building tworzy kilka pięter balkonów i klatki schodowej bogato zdobionych płaskorzeźbami, żeliwnymi balustradami i marmurem.
Warner Bros. Studio Tour Hollywood to publiczna atrakcja sytuowana niedaleko Hollywood w Burbank. Daje odwiedzającym szansę na zwiedzenie jednego z najstarszych i najbardziej popularnych na świecie studiów filmowych . Obecnie są dwie możliwości zwiedzanie: 2-3 godzinne lub 5-6 godzinne (Delux). Turyści zwiedzają studio częściowo sami, a częściowo z przewodnikiem, a to co zobaczą jest zależne od tego gdzie obecnie robione są zdjęcia do filmów. Zwiedzający mogą podziwiać między innymi wystawę z okazji siedemdziesięciopięciolecia Batmana, „Horror made here” (czyli „tu kręcimy horror”), wystawę kostiumów z „Mad Maxa”. Studio stanowi wyśmienitą atrakcję dla rodzin z dziećmi.
Hollywood Walk of Fame (Hollywoodzka Aleja Sławy, Hollywoodzka Aleja Gwiazd) – chodnik wzdłuż Hollywood Boulevard oraz Vine Street w Los Angeles, w dzielnicy Hollywood, zawierający ponad 2600 pięcioramiennych gwiazd, upamiętniających znane osobistości świata show-biznesu. Swoje gwiazdy ma również kilkanaście fikcyjnych postaci oraz Disneyland.Pierwsze 8 gwiazd zostało nagrodzonych 9 lutego 1960.
Gwiazdy przyznawane są przez Izbę Handlu Hollywood w pięciu kategoriach:
- Motion Pictures – (Film kinowy)
- Television – (Telewizja)
- Recording – (Nagranie muzyczne)
- Live theatre/Live performance – (Wystąpienia „na żywo”)
- Radio
CIEKAWOSTKI:
- Każdy może zgłosić nominację do gwiazdy. Odpowiedni formularz znajduje się na stronie Izby Handlu Hollywood . Co roku wpływa około 200 nominacji
- Gwiazdy przyznawane są co roku w czerwcu. Każdego roku przyznaje się około 20 gwiazd
- Co roku jedna gwiazda przyznawana jest pośmiertnie. (Nie wcześniej, niż 5 lat po zgonie danej osoby)
- Osoba nagrodzona gwiazdą ma 5 lat na zaaranżowanie ceremonii jej wmurowania (koszt $25.000)
- Swoje gwiazdy mają nie tylko osoby fizyczne, ale także zespoły muzyczne (m.in. Queen, The Beatles), postaci animowane (m.in. Myszka Miki), a nawet zwierzęta (Lassie)
- Można otrzymać więcej niż jedną gwiazdę (w kilku kategoriach)
- Hollywoood Walk of Fame wpisano na listę zabytków Los Angeles i oznaczono na niej numerem 194.
Dodger Stadium – stadion baseballowy, na którym swoje mecze rozgrywa zespół Los Angeles Dodgers. W 1957 roku właściciel Brooklyn Dodgers Walter O’Malley nie doszedł do porozumienia z władzami miasta w sprawie nabycia gruntów pod nowy obiekt w Brooklynie i przeniósł siedzibę klubu do Los Angeles. 17 września 1957 rozpoczęto budowę nowego stadionu, którą ukończono w 1961. Podczas gdy trwały na nim prace budowlane, zespół Dodgers rozgrywał swoje mecze na Los Angeles Memorial Coliseum. Pierwszy mecz na Dodger Stadium rozegrano 10 kwietnia 1962 w obecności 52 564 widzów. W latach 1962–1965 ze stadionu korzystał również klub Los Angeles Angels. Obiekt został zaprojektowany na 85 000 miejsc, ale nigdy nie doszło do jego rozbudowy. W 1980 na Dodger Stadium miał miejsce Mecz Gwiazd MLB, a cztery lata później był areną Letnich Igrzysk Olimpijskich. 16 września 1987 na stadionie mszę świętą odprawił papież Jan Paweł II. Na Dodger Stadium odbywały się także koncerty; zagrali na nim między innymi Kiss, Depeche Mode, The Rolling Stones, The Beatles, Bee Gees, Elton John, Madonna, Simon & Garfunkel, Michael Jackson, David Bowie, Genesis, Eric Clapton, U2, Dave Matthews Band, Bruce Springsteen i E Street Band, a także Trzej Tenorzy José Carreras, Plácido Domingo i Luciano Pavarotti.W 2009 na stadionie rozegrano półfinały i finał World Baseball Classic.